Třída - Koťátka

Ve školním roce 2017/2018 navštěvují třídu Koťat děti 4 - 5 leté. Většina dětí svou třídu a celou školku již dokonale zná a pět nových kamarádů se brzy také se vším seznámí.

Naším cílem je, aby se zde dětem líbilo, byly spokojené a nové děti se rychle a dobře adaptovaly a skamarádily s ostatními dětmi.

Hlavní náplní všech každodenních činností zůstává hra, spontánní i řízená, jejímž prostřednictvím se rozvíjejí fyzické, psychické a sociální dovednosti dětí. Zařazovány jsou i řízené činnosti, kdy se děti učí přemýšlet, řešit dané situace, komunikovat s ostatními dětmi i s dospělými.Střídají se činnosti hudební, výtvarné, pohybové, rozvíjí se řeč, slovní zásoba, předmatematické představy i paměť.

Dětem je dopřán pravidelný a dostatečný pohyb a hry venku i odpočinek.